Konsolidace půjček může pomoci i vám

Zpočátku to vypadalo vše lákavě a v růžových barvách. Pořízení vlastního bydlení? Nic není jednoduššího. Stačí hypotéka a bydlíte. Zařízení bytu? Jak jinak než se spotřebitelským úvěrem. A poté, co pečlivě vymalujete, nastěhujete, nazdobíte? Co jiného, než odpočinek na krásné dovolené. Opět za pomoci půjčky… Bylo tu u vás podobné? Nebo jste si museli vzít více úvěrů naráz z důvodu špatné zdravotní situace či ztráty zaměstnání?  Důsledky jsou bohužel vždy téměř totožné.  Měsíční splátky vám přerůstají přes hlavu a začínáte se bát okamžiku, kdy nebudete zvládat splácení vůbec, a na dveře vám zaklepe exekutor. Rozumný člověk nestrká hlavu do písku a situaci řeší. V současnosti svítá všem, kdo mají podobné problémy, naděje v podobě konsolidace půjček.

Co to vůbec znamená?

Konsolidace neboli sjednocení půjček všechny vaše půjčky v podstatě sloučí v jednu. Tím vám odpadají výdaje za každoměsíční vedení a správu jednotlivých úvěrů a především vám zajistí delší dobu splatnosti a individuálně i nižší úrok.

Pro koho se hodí konsolidace půjček?

Konsolidace je primárně určena pro ty, kteří přes veškerou snahu mají reálný problém zaplatit všechny své úvěry, dále pro ty, kteří sice zatím splácejí bez obtíží, ale nelíbí se jim pravidelné poplatky spojené s každým úvěrem zvlášť. V žádném případě nemá být vytržením trnu z paty nezodpovědným jedincům a vytvoření příležitosti k dalšímu bezuzdnému utrácení.

Jak si vybrat?

Nejlepším řešením pro ty, kteří mají pochybnosti, zda se v problematice úvěrů dobře vyznají, je kontaktovat finančního poradce banky. Můžete také zkusit některou z kalkulaček, které jsou dostupné na internetu a vypočítat si výši předpokládaných plateb v případě, že byste konsolidovali své půjčky.

Náš tip

I v případě konsolidace půjček platí osvědčené „dvakrát měř, jednou řež“, proto nelitujte času a zajímejte se o tento finanční produkt u různých společností.  Ač je princip konsolidace úvěrů v podstatě vždy totožný, při individuálním posouzení může vzniknout velký rozdíl ve výhodnosti konkrétně pro váš případ.

Sdílet článek


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *