Využívejte internetbanking

Také zápasíte s nedostatkem času a stále hledáte způsoby, jak pár minut uspořit pro sebe a své blízké? Pravděpodobně pak se mnou budete souhlasit, že internet je jednou z možností, jak toho dosáhnout. Někteří z vás jistě ještě pamatují dobu, kdy bylo s každou složenkou nutné vystát dlouhé fronty na poště a pokud jste cokoliv chtěli koupit, nezbývalo, než vyrazit do obchodu.
V tom přinesl internet bezpochyby změny k lepšímu. Zejména internetové bankovnictví usnadnilo práci s účty a finančními prostředky na nich. Čím dál více lidí dává přednost placení a manipulaci s penězi právě přes internetbanking.

Výhody internetbankingu

Největší výhodou internetového bankovnictví je bezpochyby možnost využívat svůj účet bez jakýchkoliv časových omezení, včetně nočních hodin, svátků a víkendů. On-line přístup je vám k dispozici kdykoliv to vaše technické možnosti dovolují a kdykoliv to potřebujete. Výhodou je jistě naprostá volnost v čase a bezplatnost těchto služeb. Další významnou výhodou je i to, že na rozdíl od podání příkazu k platbě na přepážce, kdy může připsání peněz trvat i několik dní, natož pak při klasickou platbou složenkou, zaručuje internetový převod peněz jejich připsání příjemci hned na druhý den. V případě, že jsou banky totožné, jsou peníze na účtu příjemce v podstatě ihned.
Internetbanking lze snadno ovládat a pomocí přístupu ke svému účtu nejen nahlížet a zadávat transakční příkazy, ale i informovat se, případně vyřídit si zřízení nějakého dalšího finančního produktu on-line.

Bezpečnost především

Pohodlí práce s internetbankingem je jistě skvělá věc, jsou však vaše finance také v bezpečí? Často mají lidé obavy, že právě on-line přístup může bezpečnost jejich úspor ohrozit. Zásadou samozřejmě je, nesdělovat své přístupové kódy dalším osobám, nenechávat je zapsané na lístečku povalovat v práci na stole či dokonce připnuté na lemu monitoru! Nepřistupujte ke svému on-line účtu z cizích počítačů a pozor dávejte i při zadávání adresy webové stránky do svého prohlížeče. Nevyužívejte klikání na odkazy z emailu, vkládejte URL adresu ručně. Stejně obezřetně zacházejte i s údaji ze své platební karty.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *