Sankční podmínky: Banky mají drsnější postupy!

Když se řekne nebankovní společnost, spousta lidí si představí nevýhodnou půjčku u podvodníka. S nebankovními úvěrovými společnostmi je spojena pověst, že jejich vymáhání dluhů je nelidské a drsné. Server bankovnipoplatky.com však provedl srovnání, ze kterého vyplívá zcela jiný závěr, než spousta čtenářů asi předpokládá.

Existuje spousta společností, která se specializuje na ochranu klientů v oblastech finančního trhu. Tyto společnosti často upozorňují na nekalé praktiky úvěrových společností. Mezi firmy, které nabízí ochranu klientům, patří Člověk v tísni, Navigátor bezpečného úvěru a také server bankovnipoplatky.com. Tyto společnosti se rozhodly udělat šetření, z něhož vyplívá, že podmínky bankovních institucí u spotřebitelských úvěrů nenabízí dostatečnou transparentnost. Znamená to, že půjčka u banky pro vás může být větší riziko než půjčka u nebankovní instituce. Zjištění také ukazuje, že bankovní půjčka není vždy levnější než u značkových úvěrových společností.

Úvěrové smlouvy jsou složité

Banky mají poměrně složité úvěrové smlouvy. Nerespektují často etiku ohledně sankcí za nesplácení úvěru. Spousta bank nemá půjčky transparentní a v úvěrové smlouvě neinformuje klienty o tom, jak je postupováno v případě nesplácení půjčky. Na to je potřeba si dávat pozor.

Není tedy zcela jasné, jak často vám bude banka posílat upomínky, kdy vám ji pošle a za jakou cenu. Překvapivá byla také výše poplatku za mimořádné splátky u některých bankovních úvěrů. Ať už se jedná o účelovou či neúčelovou půjčku, vždy je potřeba se zaměřit na to, co vám daná společnost nabízí. Přečtěte si úvěrovou smlouvu.

Typy půjček

Současný trh je rozmanitý a nabízí vám celou řadu půjček, ať už bankovních či nebankovních. Ať už si chcete koupit nové matrace, nebo investovat do rekonstrukce celého interiéru, vždy si přijdete na své. Banky i nebankovní společnosti nabízí půjčky na poměrně vysoké částky. U vyšších částek je požadováno ale i ručení.

Pozadu nezůstávají účelové půjčky, například půjčka na auto. Můžete si koupit nové zimní pneumatiky a nový automobil, se kterým budete denně jezdit do práce, ale i na výlety.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *