Proč nesmíte vyrazit za hranice bez řádné pojistky?

Nezáleží na tom, jestli jedete mimo ČR z pracovních důvodů nebo na dovolenou. Jakmile se ocitnete mimo republiku, musí vás chránit pojistka. Základem je správný typ cestovního pojištění, které v nejlepším případě musí být doplněno několika dalšími. Jakými, proč a kolik vás to bude stát? 

Klasické s vysokými limity 

Cestovní pojištění do zahraničí vám dobře poslouží jen tehdy, pokud se vztahuje na všechny aktivity, kterým se za hranicemi budete věnovat. Zásadním ukazatelem kvality je výše léčebných výloh, v ideálním případě by měla dosahovat 5 000 000 Kč. S nižší riskujete, že si budete muset doplatit. Pojišťovna například uhradí ošetření u lékaře, převoz do nemocnice, pobyt v nemocnici, operaci aj. Pečlivě si projděte VPP k pojištění do zahraničí a sledujte výši pojistných limitů u jednotlivých úkonů. Pokud se vám zdají nízké, zeptejte se, jestli jdou navýšit.

Cestovní pojištění do zahraničí

Doplňky, které se hodí každému!

I vám se lehce může stát, že svým neopatrným chováním způsobíte druhé osobě škodu na majetku či zdraví. Abyste nemuseli platit (někdy je škoda i v řádech milionů korun), sjednejte si pro jistotu pojištění odpovědnosti (více si o něm přečtete tady). Stojí jen několik set korun na rok. Například u Ergo a.s. ho koupíte za pouhých 10 korun na den pro každou cestu do zahraničí. Vyplatí se vám i pojistka zavazadel. Kryje vás ve chvíli, když dojde k jejich zničení, poničení, zpoždění i ztrátě. Budete na dovolené sportovat? Sjednejte si úrazové pojištění.

tarify cestovního pojištění

Chovejte se zodpovědně 

Někdy se to prostě tak semele a člověk se dostane do situace, kdy potřebuje pomoc. Jakkoliv je situace složitá, snažte se udržet chladnou hlavu. Co možná nejdříve kontaktujte pojišťovnu a řiďte se jejími pokyny. Pokud by se tak nestalo, nemuselo by dojít k pojistnému plnění.

A kde koupit nejvýhodněji během několika minut? Podívejte se na tyto tarify cestovního pojištění, které nabízí renomovaná pojišťovna Ergo.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *