Proč nesmíte vyrazit za hranice bez řádné pojistky?

Nezáleží na tom, jestli jedete mimo ČR z pracovních důvodů nebo na dovolenou. Jakmile se ocitnete mimo republiku, musí vás chránit pojistka. Základem je správný typ cestovního pojištění, které v nejlepším případě musí být doplněno několika dalšími. Jakými, proč a kolik vás to bude stát? 

Klasické s vysokými limity 

Cestovní pojištění do zahraničí vám dobře poslouží jen tehdy, pokud se vztahuje na všechny aktivity, kterým se za hranicemi budete věnovat. Zásadním ukazatelem kvality je výše léčebných výloh, v ideálním případě by měla dosahovat 5 000 000 Kč. S nižší riskujete, že si budete muset doplatit. Pojišťovna například uhradí ošetření u lékaře, převoz do nemocnice, pobyt v nemocnici, operaci aj. Pečlivě si projděte VPP k pojištění do zahraničí a sledujte výši pojistných limitů u jednotlivých úkonů. Pokud se vám zdají nízké, zeptejte se, jestli jdou navýšit.

Cestovní pojištění do zahraničí

Doplňky, které se hodí každému!

I vám se lehce může stát, že svým neopatrným chováním způsobíte druhé osobě škodu na majetku či zdraví. Abyste nemuseli platit (někdy je škoda i v řádech milionů korun), sjednejte si pro jistotu pojištění odpovědnosti (více si o něm přečtete tady). Stojí jen několik set korun na rok. Například u Ergo a.s. ho koupíte za pouhých 10 korun na den pro každou cestu do zahraničí. Vyplatí se vám i pojistka zavazadel. Kryje vás ve chvíli, když dojde k jejich zničení, poničení, zpoždění i ztrátě. Budete na dovolené sportovat? Sjednejte si úrazové pojištění.

tarify cestovního pojištění

Chovejte se zodpovědně 

Někdy se to prostě tak semele a člověk se dostane do situace, kdy potřebuje pomoc. Jakkoliv je situace složitá, snažte se udržet chladnou hlavu. Co možná nejdříve kontaktujte pojišťovnu a řiďte se jejími pokyny. Pokud by se tak nestalo, nemuselo by dojít k pojistnému plnění.

A kde koupit nejvýhodněji během několika minut? Podívejte se na tyto tarify cestovního pojištění, které nabízí renomovaná pojišťovna Ergo.

Sdílet článek


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *