Vy ještě nemáte životní pojištění?

Přijde vám blízká životní filosofie, že člověk žije právě teď a řešit, co přijde pak, je zbytečné a v podstatě otravné? Patříte k lidem, kteří věří, že osud nelze změnit a je-li v něm vepsáno, že budete chudí jako pověstná kostelní myš nebo naopak přehazovat peníze vidlemi, nelze to nikterak změnit?
V tom případě tento článek nejspíš nebude pro vás to pravé. Ti, kdo ale myslí „na zadní kolečka“ a umějí si představit, jak by se jim žilo v případě negativní životní změny, kterou může být kupříkladu úraz, vleklé onemocnění či ztráta dobrého zaměstnání, budou mít možná z následujících informací užitek.

Pojistěte se!

Správným pojištěním zmírníte dopad nemilé životní situace na vás i svoji rodinu. Důležitý je samozřejmě výběr optimálního životního pojištění.
Rizikové životní pojištění v sobě nenese spořicí část. Kryje pouze rizika a vaše vložené prostředky nijak nezhodnocuje.

Volbou kapitálového životního pojištění získáte ochranu při poškození zdraví či života a zároveň i spoříte. Stát stanovuje minimální zhodnocení vámi vložených prostředků na 2,4% a klientům je připisován i podíl na výnosech.

Investiční životní pojištění
vám pokrývá životní rizika obdobně jako předešlé typy, umožňuje však zároveň zhodnocovat vámi vložené prostředky vhodným investováním.

Hodí se životní pojištění pro každého?

Ano. Nikdo z nás přece nemá jistotu stálého zdraví, nikdo nemůže říci, že jeho se netýká riziko úmrtí nebo nepředvídané ztráty zaměstnání. U těch, kteří provozují nějaké rizikové hobby nebo zaměstnání a dále u těch, kteří ze svého příjmu živí celou rodinu, je životní pojištění nezbytností. Budou ho potřebovat i ti, kteří žádají o určitý typ úvěrů.

Kolik za to zaplatím

Důležité je ujasnit si, nejlépe za pomoci finančního poradce, jaké bude rozložení vámi pravidelně zasílaných finančních prostředků. Zejména u investičního a kapitálového životního pojištění je určitá část peněz určena na spoření, proto se rozhodně vyplatí na vše se podrobně informovat. Ze základu daně lze odečítat ročně maximálně 12000,-Kč určených na životní pojištění, podmínkou je doba uzavření smlouvy na nejméně pět let a do 60-ti let věku, což platí pro OSVČ stejně tak, jako pro zaměstnance.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *