Úvěr na auto: Jak si koupit auto co nejvýhodněji?

Chcete si koupit nový automobil? Přemýšlíte, zda se vyplatí půjčit si peníze, nebo raději hotovost našetřit? Ještě před pár lety si lidé (fyzické osoby) mohli vybrat mezi úvěrem na auto a leasingem. Od roku 2011 však leasingové společnosti tuto službu nenabízí. V dnešním článku se konkrétně podíváme na to, zda je výhodnější půjčit si peníze, nebo raději si našetřit hotovost.

Spousta leasingových společností nenabízí od roku 2011 fyzickým osobám kvůli novému zákonu o spotřebitelském úvěru leasingové financování automobilů. Místo toho mají ve svém portfoliu produktů úvěr na auto, který může i přes vaše pesimistické očekávání být výhodný.

Rozdíly mezi úvěry na auto

Jestliže přemýšlíte o tom, zda si půjčit peníze, musíte se smířit s tím, že budete podstupovat náročnou administrativu. Budete-li o úvěr na auto žádat v bance, musíte doložit účel nákupu včetně faktur a kupních smluv. Ale tyto účelové půjčky nabízí často výhodnější úrokovou sazbu. Banka však většinou peníze posílá přímo na účet prodejce, jakmile předložíte faktury bance. Spotřebitelský úvěr na auto nabízí i autobazary, například AAA Auto má své vlastní financování vozidel.

Kolik si půjčit?

Banky nabízí často úvěr na auto do jednoho milionu korun. Ale výše půjčené částky se odvíjí od vaší bonity a zajištění. Čím více jste bonitní, tím více vám banka může nabídnout. Banka si je totiž jista, že díky pravidelnému příjmu a dobré platební schopnosti, jste schopni své závazky bez problémů splácet.

Nákup vozidla v hotovosti

Sjednáte-li si úvěr na auto, pak většinou můžete financovat pouze nákup vozidla. Budete-li potřebovat koupit nové pneu, nebo jiné díly na automobil, pak už to musíte financovat z vlastní kapsy. Pokud budete kupovat automobil v hotovosti, pak ušetříte za poplatky a automobil máte ihned. Nikdo vám nediktuje, jaké si máte sjednat pojištění, nemusíte sjednávat smlouvu s úvěrovou společností, vyřizovat si potvrzení o příjmech a podobně. Jen musíte prostě ušetřit.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *