Rizika jednotlivých půjček

Finanční trh v současnosti nabízí více a více možností půjček. Úvěry už nemusí být jen produktem banky, ale dnes ho může poskytnout i soukromník, proto dnes na internetu najdeme celou řadu rychlých půjček, pro které je typická  doba vyřízení žádosti několik hodin. Každý typ půjček od různých institucí má ale své rizika. Abyste nenaletěli a vybrali tu správnou, odpovídající vašem potřebám, přinášíme vám několik méně známých i známějších rizik spojených s půjčkami.

půjčka před výplatou

Poplatky spojené s půjčkou

Přeborníky v poplatcích za půjčku jsou bankovní instituce. Proto se vyplácí si důkladně přečíst podmínky, naleznete v nich například poplatky za vedení úvěru, účtu i poskytnutí úvěru. Nenechte se také přesvědčit o výhodnosti dlouhodobých půjček, vždy platí, že čím delší dobu budete dluh splácet, tím víc zaplatíte. V neposlední řadě zde také lze najít poplatek za předčasné splacení půjčky. U bank také můžete zapomenout na možnost rychlých půjček, nebo menších obnosů – doba na vyřízení je dlouhá.

Kontokorent

Kontokorent je variantou rychlé půjčky. S kontokorentem je možné jít na běžném účtu do mínusu, ale mějte se na pozoru! Pokud překročíte povolený limit, banka si naúčtuje vysoké penále – až 30 procent z přečerpané částky.

Kreditní karta

Kreditní karta má tu výhodu, že můžete po omezený počet dnů čerpat bezúročný úvěr. Pokud půjčku splatíte během tohoto bezúročného období, nemusíte se bát úroků, ale v případě překročení vás opět čekají vysoké penále.

Splátkový prodej

Řada obchodů, která disponuje relativně dražším zbožím disponuje možností prodeje na splátky. Nemusíte složitě dokazovat příjmy, u levnějšího zboží nepotřebujete potvrzení o příjmu vůbec. Pokud dluh zaplatíte třeba jen o den později, společnosti účtují vysoké úroky.

Rychlé půjčky

Jedná se o tzv. půjčky před výplatou.  Suma půjčky bývá zpravidla do 50 000 Kč a proces žádosti je vyřízen během několika hodin. Jednou z výhod je poskytnutí půjčky i klientům, kteří mají nějaký „škraloup“ v úvěrovém registru a banka jim nepůjčí. Vyšší riziko si nechají náležitě zaplatit úroky, které jsou daleko vyšší než u bankovních institucí.

Při výběru půjčky je nesmírně důležité zvážit všechny možnosti a nenaletět na „sexy slova“ na internetu. Typů půjček a různých podmínek je dnes opravdu mnoho, proto nezapomínejte na důkladnou rešerši, ať si můžete vybrat tu, která pro vás představuje to nejmenší riziko.

Sdílet článek


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *