Rizika jednotlivých půjček

Finanční trh v současnosti nabízí více a více možností půjček. Úvěry už nemusí být jen produktem banky, ale dnes ho může poskytnout i soukromník, proto dnes na internetu najdeme celou řadu rychlých půjček, pro které je typická  doba vyřízení žádosti několik hodin. Každý typ půjček od různých institucí má ale své rizika. Abyste nenaletěli a vybrali tu správnou, odpovídající vašem potřebám, přinášíme vám několik méně známých i známějších rizik spojených s půjčkami.

půjčka před výplatou

Poplatky spojené s půjčkou

Přeborníky v poplatcích za půjčku jsou bankovní instituce. Proto se vyplácí si důkladně přečíst podmínky, naleznete v nich například poplatky za vedení úvěru, účtu i poskytnutí úvěru. Nenechte se také přesvědčit o výhodnosti dlouhodobých půjček, vždy platí, že čím delší dobu budete dluh splácet, tím víc zaplatíte. V neposlední řadě zde také lze najít poplatek za předčasné splacení půjčky. U bank také můžete zapomenout na možnost rychlých půjček, nebo menších obnosů – doba na vyřízení je dlouhá.

Kontokorent

Kontokorent je variantou rychlé půjčky. S kontokorentem je možné jít na běžném účtu do mínusu, ale mějte se na pozoru! Pokud překročíte povolený limit, banka si naúčtuje vysoké penále – až 30 procent z přečerpané částky.

Kreditní karta

Kreditní karta má tu výhodu, že můžete po omezený počet dnů čerpat bezúročný úvěr. Pokud půjčku splatíte během tohoto bezúročného období, nemusíte se bát úroků, ale v případě překročení vás opět čekají vysoké penále.

Splátkový prodej

Řada obchodů, která disponuje relativně dražším zbožím disponuje možností prodeje na splátky. Nemusíte složitě dokazovat příjmy, u levnějšího zboží nepotřebujete potvrzení o příjmu vůbec. Pokud dluh zaplatíte třeba jen o den později, společnosti účtují vysoké úroky.

Rychlé půjčky

Jedná se o tzv. půjčky před výplatou.  Suma půjčky bývá zpravidla do 50 000 Kč a proces žádosti je vyřízen během několika hodin. Jednou z výhod je poskytnutí půjčky i klientům, kteří mají nějaký „škraloup“ v úvěrovém registru a banka jim nepůjčí. Vyšší riziko si nechají náležitě zaplatit úroky, které jsou daleko vyšší než u bankovních institucí.

Při výběru půjčky je nesmírně důležité zvážit všechny možnosti a nenaletět na „sexy slova“ na internetu. Typů půjček a různých podmínek je dnes opravdu mnoho, proto nezapomínejte na důkladnou rešerši, ať si můžete vybrat tu, která pro vás představuje to nejmenší riziko.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *